Miejsce praktyk

Puckie Hospicjum pw. Św. Ojca Pio  w Pucku

        Hospicjum  to miejsce, w którym zapewniamy profesjonalną , ale nade wszystko dobrą, serdeczną opiekę osobom w terminalnym stadium choroby. Pragniemy aby nasi pacjenci czuli się u nas jak w domu. Dbają o to wspaniali lekarze, pielęgniarki i rehabilitanci. Nasi pacjenci mogą liczyć także na pomoc ze strony psychologa bądź księdza , który powołał to miejsce do życia.

O codzienną rozmowę i wsparcie dbają nasi wolontariusze.

       Nasz dom położony jest w cichej, spokojnej dzielnicy Pucka, w otoczeniu zieleni. Do dyspozycji pacjentów mamy 2 pokoje 1 -osobowe, sześć-2osobowych i jeden-3 osobowy. Dbamy o dobro pacjenta, jego intymność i potrzebę bliskości z rodziną. W tym celu urządziliśmy przy Oddziale dwa pokoje do dyspozycji rodzin chorych. W naszym domu znajduje się także kaplica, w której można uczestniczyć w codziennej Eucharystii. Staramy się wsłuchiwać w potrzeby chorego i w miarę możliwości spełniać Jego życzenia.

         Hospicjum działa nie tylko w wymiarze stacjonarnym ale i domowym. Przy hospicjum działają także specjalistyczne poradnie:  Poradnia Leczenia Bólu oraz Poradnia Medycyny Paliatywnej. Poradnia Leczenia Bólu udziela świadczeń pacjentom, u których występuje nieskuteczność standardowego leczenia przeciwbólowego, nasilają się działania uboczne leków, nie można ustalić przyczyn bólu lub istnieją wskazania do zastosowania specjalnych metod leczenia. W poradni leczy się m.in. bóle kostne, stawowe, mięśniowe, zespoły korzeniowe, bóle reumatyczne, nerwobóle, migreny i inne bóle głowy, bóle naczyniowe, bóle pourazowe. Natomiast Poradnia Medycyny Paliatywnej obejmuje swoją opieką osoby chorujące na  postępujące choroby, nie poddające się leczeniu przyczynowemu. Pacjent przychodzi po poradę lekarską, pielęgniarska lub psychologiczną.

Zapraszamy również na stronę:  www.hospitium.org

hosp1 hosp2 hosp3

Comments are closed.