Atrakcje regionu

Hospicjum , w którym odbywać się będą praktyki znajduje się w urokliwym mieście nad Zatoką Pucką.

W wolnym czasie możecie Państwo korzystać z wielu atrakcji, które gwarantuje nie tylko bliskość zatoki i morza, ale również bogata oferta ośrodków kultury, miejsc rozrywki, wypoczynku i rekreacji. Możliwość kąpieli, uprawiania sportów wodnych czy wędkarstwa przybrzeżnego i pełnomorskiego to tylko niektóre przykłady sposobów spędzania czasu.

Puck mimo, że leży w jednym z najbardziej turystycznych regionów Polski, dzięki swojemu charakterowi daje też możliwość wyciszenia i odpoczywania w spokoju – np. spacerując mniej uczęszczanym brzegiem zatoki zwanej przez Kaszubów „Môlim Mòrza” czy też poznając Ziemię Pucką z perspektywy jednośladu. Wokół Zatoki Puckiej można wyruszyć na wycieczkę Nadmorską Ścieżką Rowerową, która prowadzi od Pucka przez Swarzewo, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię, Juratę aż do Helu. Miłośnikom historii proponujemy zwiedzenie m.in. średniowiecznego układu starego miasta z kamienicami XVIII-XIX w. i ratuszem z lat 1863-65, a także najstarszego obiektu zabytkowego  w Pucku jakim jest gotycki Kościół św. Piotra i Pawła posiadający niektóre partie z XIII wieku.

Puck, to także idealna baza wypadowa do zwiedzania Trójmiasta (35 km), Półwyspu Helskiego (12km) oraz innych ciekawych miejsc na Kaszubach.

Comments are closed.